Zobraziť filter

Prívesky

Prívesky pre nás majú často symbolický a citový význam, nosíme ich nielen ako módny doplnok, ale mnohokrát aj pre šťastie alebo ako spomienku na darček od milovanej osoby. Mnohé prívesky majú aj preto podobu rôznych symbolov ako napr. anjelov, kríže, štvorlístky, znamenia zverokruhu atď. Veľmi obľúbeným je aj srdiečkový prívesok, ktorý darúvajú muži svojim manželkám či priateľkám k sviatku či výročiu. Tieto symboly patria ku klasickým, čoraz častejšie však v ponuke nájdete aj orientom a východnou filozofiou inšpirované prívesky, ako napr. prívesky Buddhu, Hamsy (Hamsa hand), atď.

V prípade dámskych príveskov je výber naozaj veľký. Na každodenné nosenie sú vhodné jemné strieborné prívesky na jednoduchej retiazke alebo menšie prívesky so Swarovski krištáľmi, ktoré na krku pekne vyniknú. Masívnejšie alebo pestrofarebné prívesky sa potom ideálne kombinujú s jednoduchými topmi, blúzkami atď.

Pánske prívesky sú vyrábané najmä z ocele a ich dizajn je oveľa jednoduchší ako u dámskych príveskov. Veľmi obľúbené sú najmä tzv. identifikačné známky (dog tags), po ktorých čoraz častejšie siahajú aj dámy, nakoľko sú vhodným šperkom k športovým outfitom.

Najnavštevovanejšie kategórie

Zoradiť podľa: obľúbenosti, ceny, zľavy, dodania